Актуально
Побілка дерев перед Великоднем: чи варто це робити
Прихід весни часто спонукає людей займатися різними домашніми та садовими справами під час підготовки до Великодня. Від миття вікон до висаджування садів, однією з часто обговорюваних справ є побілка дерев. OBOZ.UA розповів, чи дійсно необхідно робити це.
Хоча багато хто вважає побілку дерев "традиційною" практикою перед Великоднем, було помічено, що її ефективність є спірною, а в деяких випадках вона може навіть завдати шкоди. Незважаючи на те, що навесні в українських містах все ще можна побачити побілені стовбури дерев, ця практика вважається застарілою. Хоча вона може створити відчуття порядку та охайності, побілка не виконує своєї основної функції – захисту дерев.
Раніше вважалося, що вапно є ефективним засобом для побілки, але ця думка вже не має широкої підтримки. З часом його ефективність застосування не була остаточно доведена. Насправді, надмірна концентрація суміші вапна та побілки може призвести до опіку кори, що завдасть шкоди дереву.
Це можна легко перевірити. Боротьба з наслідками надмірного використання вапна може стати довготривалою неприємністю. Експерти також застерігають від високої концентрації, оскільки вона може зробити кору вразливою до хвороб замість того, щоб захистити її.
Крім того, додавання сульфату міді до побілки, як це роблять деякі садівники, може призвести до надлишку міді в ґрунті. Це зводить нанівець переваги побілки. Цей процес може порушити газообмін і баланс вологи, створюючи бар'єр для проникнення світла.
Щодо побілки плодових дерев залишаються суперечки. Однак, якщо хтось бажає прийняти цю практику, бажано здійснювати її в грудні, а не перед Великоднем. Цей час дозволяє захистити дерево від сонячного світла та шкідників під час морозів.
Тим не менше, більшість господарів визнають, що вапно саме по собі не є дієвим засобом контролю для захисту. Для ефективної боротьби зі шкідниками необхідна допомога купоросу або спеціалізованих препаратів.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, як правильно підгодувати дерева навесні для рясного врожаю.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.