Актуально
Чому не можна виносити сміття ввечері: особливості прикмети
![Прикмети про винесення сміття](https://i3.obozrevatel.com/news/2023/7/19/life-img0260.png?size=930x441)
Винесення сміття – буденне завдання, яке більшість з нас виконує без особливих роздумів. Однак в українській культурі поширені забобони, що оточують цю, здавалося б, звичайну дію. OBOZ.UA розповів, чому не можна виносити сміття вночі.
Особливості прикмети
В українському фольклорі вважалося, що ніч – це час, коли межа між фізичним світом і світом духів стає розмитою. До того ж у цей період енергетика навколишнього середовища змінюється, тож негативні енергії стають потужнішими. Вважається, що винесення сміття вночі порушує цей делікатний енергетичний баланс і притягує негативні духи або невдачу.
Практичні причини
Заборона винесення сміття вночі може бути пов'язана з безпекою та гігієною. У минулому, коли не було вуличних ліхтарів або належних систем утилізації відходів, виходити на вулицю в темряві могло становити ризик нещасного випадку або зустрічі з дикими тваринами.
Окрім цього, сміття, залишене на вулиці на ніч, могло приваблювати шкідників і поширювати неприємні запахи, що впливало на загальну чистоту та добробут громади.
Раніше OBOZ.UA розповів, чому не можна носити чуже взуття.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.