Українська

Актуально

Зачем человеку нужно железо: основные правила

Еда. Источник: freepik

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Зачем человеку нужно железо? Прежде всего для дыхания – железо обеспечивает активность переносчика кислорода, гемоглобина. Недостаток железа ведет к анемии, то есть понижению концентрации гемоглобина в крови. Развиваются недомогание, утомляемость, рассеяние внимания, сердечная недостаточность.

Далее текст на языке оригинала

Залізо надходить з харчуванням в "гемовій" та "негемовій"" формах:– перший варіант можна знайти в продуктах тваринного походження (яловичині, печінці, птиці, рибі). – "Негемове" залізо можна отримати з рослинних продуктів - хліба, гречки, гарбуза, зелених овочів.

Які кращі джерела заліза в рослинній приготованій їжі на сьогоднішній інфографіці!

Зачем человеку нужно железо: основные правила
Видео дня

Наш організм по-різному засвоює залізо: до 30% "тваринного" заліза, а з рослинних джерел – тільки 1-10%. З цієї причини вегетаріанці і вегани, особливо жінки і ті, хто дотримується суворих дієт, схильні до анемії. Їм потрібно це враховувати при складанні збалансованого харчування і при необхідності проконсультуватися з лікарем.

Цей мінерал обов’язково повинен надходити з їжею, оскільки не може синтезуватися в організмі. Добова потреба в залізі для чоловіків близько 10 мг, тоді як жіночому організму необхідно до 20 мг (баланс заліза піддається навантаженню внаслідок менструацій).

Дефіцит заліза може розвиватися при надходженні в організм менше 1 мг / добу цього елемента. Воно особливо необхідне дітям в період зростання, вагітним жінкам і годувальницям, спортсменам, які в результаті потовиділення втрачають мінеральні речовини.

Ретельно стежте за раціоном: щоб він був різноманітним та багатим на залізо продуктами харчування, в тому числі з м’яса і риби.

Всім здорового та смачного харчування!

Другие новости

Поверья и приметы

Какие деревья не стоит высаживать у дома: принесут несчастье

Деревья, способные принести несчастье и беду
Веганский Веллингтон: как приготовить изысканное блюдо из свеклы

Веганский Веллингтон: как приготовить изысканное блюдо из свеклы

Что понадобится для приготовления Веллингтона из свеклы