Українська

Актуально

Будьте осторожны: какая пища разрушает ваш мозг

Будьте осторожны: какая пища разрушает ваш мозг. Источник: freepik

БЛОГ

ИСТОЧНИК

Транс-жиры

Все рандомизированные, качественные исследования доказывают, что переработанные жиры оказывают неблагоприятное воздействие на организм.

Любое рафинированное гидрогенизированное масло отдельно и в составе упакованной пищи (соленые снеки, чипсы, жареный фастфуд, фритюр, попкорн быстрого приготовления, сладости в упаковке, выпечка с маргарином, молочная продукция долгого хранения, консервы с рафинированным маслом).

Далее текст на языке оригинала

По суті те, що ми називаємо трансжирами — сюди можна включити і рафіновану олію — технічно називається трансізомери. Це молекулярно змінені, зокрема: - рафіновані, -гідрогенізовані, -вибілені, -дезодоровані жири.

Зазвичай рослинного походження. Гідрогенізація, відбілювання реактивами, дезодорування – повністю позбавляє їхнього кольору, аромату та користі.

Видео дня

По суті, це "машинне" масло, де не має значення, з якої сировини його зроблено, процес обробки призводять до молекулярних змін.

Дезодорування відбувається при високих температурах - 200-240С, у вакуумі та протягом тривалого часу. Йде тривале окислення олії, потрібно видалити летючі компоненти, такі як вільні жирні кислоти і фосфоліпіди.

Під час впливу високих температур невелика кількість хороших ненасичених жирних кислот - ліноленова, лінолева - перетворюються на ізомери трансжирних кислот, власне, це і є транс-жири. Це ваші фракції холестерину, також це впливає на рихлі судинні стінки (геморой, варикоз), це гіпертонія, високий тиск, атеросклероз, зміна ліпідного профілю - все це шлях до переддіабету. Навіть якщо метаболізм хороший і тіло молоде, повністю змінений на молекулярному рівні жир не піде на користь.

Люди що споживають більшу кількість транс-жирів, як правило, мають підвищений ризик хвороби Альцгеймера, погіршення пам’яті, розпізнавання, зниження об’єму мозку та зниження когнітивних функцій.

Раціони з високим вмістом омега-3 жирних кислот допомагають захистити від зниження когнітивних функцій.

Омега-3 збільшує секрецію протизапальних сполук у мозку та має захисний ефект, особливо у літніх людей. Замість чипсів обираємо оселедець, кільку, лососеві, минтай, сіфуд, горіхи, насіння (гарбуза, конопель), льон, тахіні, чіа.

Другие новости

Пять самых умных животных в мире

Пять самых умных животных в мире

Ученые давно уже выяснили, что животные намного умнее, чем может показаться на первый взгляд
5 лучших международных островных направлений

5 лучших международных островных направлений

Посетите эти экзотические острова для идеального летнего отпуска