Українська

Актуально

Почему полезно пить горячий чай в жару: запомните это раз и навсегда

Почему стоит пить чай в жару. Источник: Pexels

У спекотну погоду питання втамування спраги стає ще більш актуальним. Оскільки організм швидко втрачає воду, життєво важливо поповнювати її запаси, щоб уникнути зневоднення. Хоча це може здатися нелогічним, лікарі стверджують, що гарячий чай, а не холодна вода, є оптимальним вибором для боротьби зі спекою та ефективної гідратації. OBOZ.UA розповідає про причини, чому перевага надається гарячому чаю.

Гарячий чай витісняє інші напої, коли справа доходить до втамування спраги. Це очевидно з практики жителів жаркого клімату, таких як Центральна Азія, де гарячий чай регулярно вживають. Хоча може здатися дивним пити гарячий чай у спекотну погоду, існує логічне пояснення його ефективності у боротьбі зі спекою.

Гарячий чай значно покращує самопочуття навіть у найвиснажливішу спеку. Він не лише втамовує спрагу та поповнює запаси води в організмі, але й розширює кровоносні судини та сприяє потовиділенню. Чашка гарячого чаю запускає процес, під час якого організм активно виробляє піт, полегшуючи випаровування з поверхні шкіри та охолоджуючи тіло.

Крім того, поліфеноли, що містяться в чаї, допомагають регулювати кров'яний тиск, який має тенденцію бути нестабільним під час спекотних погодних умов. Важливо зазначити, що лікарі не рекомендують вживати холодну воду в спекотну погоду. При вживанні холодної рідини організм витрачає енергію на її зігрівання, що призводить до підвищення температури замість полегшення.

Видео дня

Вживання холодної води особливо небезпечне для людей із серцевими захворюваннями, оскільки вона може спровокувати серцеву аритмію та викликати спазми кровоносних судин, що потенційно може призвести до серцевого нападу. Холодні напої також підвищують ймовірність захворіти на ангіну та бронхіт.

Окрім гарячого чаю, в екстремальну спеку можна пити зелений чай, трав'яний чай, невелику кількість мінеральної води, несолодкий компот і морс. Однак вода кімнатної температури залишається оптимальним вибором для ефективної регідратації. Кисломолочні продукти, такі як кефір, ряжанка та айран, також добре втамовують спрагу.

За нормальних умов рекомендована добова норма споживання рідини для людини становить приблизно 30 мл на кілограм маси тіла. У спекотну погоду цю кількість слід збільшити ще на 20-30%.

З іншого боку, є певні напої, яких слід уникати у спекотну погоду. Бажано утриматися від вживання солодких газованих напоїв, концентрованих соків та кави, оскільки вони можуть підвищити ризик зневоднення організму. До алкоголю слід підходити з обережністю, оскільки він порушує терморегуляцію організму, створюючи значне навантаження на серцево-судинну систему, що призводить до підвищеного виведення рідини. Тому вживання алкоголю в спекотну погоду може призвести до серйозних ускладнень зі здоров'ям.

Раньше OBOZ.UA рассказывал о том, сколько чашек чая можно пить в день.

Подписывайтесь на каналы OBOZ .UA в Telegram и Viber, чтобы быть в курсе последних событий.

Другие новости

Универсальный гардероб: как правильно сформировать образ для работы и отдыха

Универсальный гардероб: как правильно сформировать образ для работы и отдыха

Осваиваем искусство создания гардероба между работой и досугом
Идеальное питание в жару: какую пить воду и что нельзя есть

Идеальное питание в жару: какую пить воду и что нельзя есть

Не употребляем никакие магазинные сладости, мороженое можно, но только фруктовый лед